Kongres Społeczny ESK     [25-27 listopada 2016]

Prelegenci

zaproszeni goście

Andrzej Horubała

publicysta, pisarz, producent telewizyjny

Andrzej Nowakowski

Nauczyciel akademicki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Attila Szalai

Dziennikarz, politolog

Bartosz Jastrzębski

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Chantal Delsol

Ośrodek Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la-Vallée
Dyrektor

Csaba Kiss

Historyk

Dariusz Karłowicz

Prezes Fundacji Świętego Mikołaja

Dorota Monkiewicz

Historyk sztuki, krytyk i kurator

Dr Anca-Maria Cernea

Prezes Fundacji Ioan Barbus

Gerard van den Aardweg

Psycholog i psychoterapeuta

Grzegorz Górny

Reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy
Dyrektor Programowy Kongresu

Igor Janke

Publicysta „Rzeczpospolitej”

Jacek Kopciński

Historyk literatury, dramatolog i krytyk teatralny

Jakub Moroz

Teatrolog, członek redakcji kwartalników Pressje oraz Fronda

Jan Holzer

Politolog, specjalista w zakresie teorii reżimów niedemokratycznych i hybrydowych

Jarosław Hrycak

Uniwersytet Katolicki we Lwowie
Szef katedry historii Ukrainy

John Waters

Pisarz, felietonista

Kazimierz M. Ujazdowski

Deputowany do Parlamentu Europejskiego

Krystian Kratiuk

Dziennikarz i publicysta

Krzysztof Koehler

Poeta, krytyk literacki, eseista, historyk literatury

Krzysztof Wołodźko

Dziennikarz, publicysta, felietonista

Krzysztof Zanussi

Reżyser, producent, scenarzysta

Marcel Andino-Velez

Wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Marek Cichocki

Germanista, filozof, politolog

Marek Jurek

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Marek Mutor

Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"
Dyrektor

Marta Dzido

Dokumentalistka, pisarka, montażystka

Michał Łuczewski

Centrum Myśli Jana Pawła II
Dyrektor Programowy

Miroslav Mikolášik

Lekarz i polityk
Deputowany do Parlamentu Europejskiego

Mirosław Spychalski

Prozaik, publicysta, autor filmów dokumentalnych

Pablo Pérez-López

Uniwersytet Nawarry (Hiszpania)
Profesor historii współczesnej

Paweł Rojek

Redaktor naczelny Pressji

Piotr Czekierda

Członek Rady Kuratorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Piotr Gursztyn

TVP Historia
Dyrektor

Rafał Tichy

Filozof, teolog, publicysta

Redbad Klijnstra

Aktor i reżyser

Tomasz Kempski

Filozof, TVP Kultura

Tomasz Rowiński

Historyk idei, publicysta, redaktor „Christianitas”

Tomasz Sawczuk

Komentator polityczny

Wojciech Kucharski

Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"
Zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych

Zbigniew Stawrowski

Instytut Myśli Józefa Tischnera
Dyrektor