II Kongres Społeczny 2017   –   POLSKA NA STYKU CYWILIZACJI 

Bronisław Wildstein

pisarz, dziennikarz, publicysta.

Bronisław Wildstein

pisarz, dziennikarz, publicysta.

Biografia:

W latach siedemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. Współzałożyciel Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowie (1977). W 1980 r. uczestniczył w zakładaniu Solidarności i NZS-u w Krakowie. Stan wojenny zastał go na Zachodzie. Współzałożyciel i w latach 1982-87 redaktor naczelny wydawanego w Paryżu miesięcznika „Kontakt”. Publikował w prasie emigracyjnej i podziemnej. Paryski korespondent RWE.

Po powrocie do Polski dyrektor Radia Kraków. Sekretarz redakcji „Życia Warszawy”. W 1996 r., po zmianach właścicielskich w tej gazecie wraz z grupą dziennikarzy tworzy dziennik „Życie“, w którym pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Po usunięciu go z tej gazety w 1997 r. pisuje do wielu pism i magazynów. Od 2000 r. publicysta „Rzeczpospolitej“ skąd zostaje zwolniony z powodu wyniesienia z IPN tzw. „listy Wildsteina“. Publicysta tygodnika „Wprost”. Prezes TVP. Ponownie publicysta „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze“. Z obu periodyków odchodzi po zamianach właścicielskich.

Współzałożyciel i twórca telewizji „Republika“, gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego, a także prezesa.

Był publicystą tygodnika „Do Rzeczy“. Publikował w wielu periodykach. Prowadził audycje w radio i telewizji. Obecnie publicysta tygodnika „Sieci prawdy“ i współprowadzący program „O co chodzi” w TVP Info. Odznaczony m.in. Orderem Orła Białego

Autor siedmiu powieści – za debiut „Jak woda” (1989) otrzymał nagrodę Kościelskich, a za „Dolinę nicości” (2008) nagrodę Józefa Mackiewicza – dwóch tomów opowiadań i sześciu książek publicystycznych i eseistycznych.

W 2015 r. wydał esej autobiograficzny „Cienie moich czasów”.

Wszystkie sesje: Bronisław Wildstein

Polska na duchowej mapie Europy

16:00
Centrum Historii Zajezdnia